Технологія вирощування дині | 4 Сезони

 
 
 

Диня

Попередники і підготовка грунту

Зяблеву оранку проводять на глибину 25-27 см. Після цього - культивація на глибину 10-12 см з одночасним боронуванням. Навесні проводять тільки боронування поля, в основному двократне. При необхідності також проводять вирівнювання площі.

Вирощування розсади

Для отримання найбільш високого врожаю товарної продукції гібриди слід вирощувати через розсаду в касетах або кубиках. Розсада повинна бути 21-25 денного віку. Субстрат слід підготувати за декілька днів до висіву насіння. Насіння починає проростати при температурі грунту 15 ° С. Оптимальною температурою для їх проростання є 25-30°С. Перший полив краще проводити розчином фунгіциду системної дії.

Щоб отримати більш детальну консультацію по препаратах звертайтеся до фахівців із засобів захисту овочів та рослин.

Посадка і догляд за рослинами

Висаджувати розсаду дині найкраще в кінці травня з густотою 6-9 тисяч рослин на гектар (залежно від гібрида). При цьому можна використовувати будь-які схеми посадки, наприклад як 240+40-100 см (стрічковий спосіб посадки) або 140-100 см (широкорядний спосіб посадки). Розсаду висаджують вручну, або з використанням розсадосадильних машин в підготовлений грунт. Після посадки, або в час, обов'язково проводять полив. Розсада гібридів дині компанії "Нунемс" при оптимальних умовах вирощування, як правило, приживається дуже добре. Подальший догляд за рослинами полягає, в основному в хімічному захисту проти хвороб і шкідників.

Полив

Найкращі результати за врожайністю гібридів отримують при використанні зрошення. При цьому слід уникати перепадів в забезпеченні рослин вологою, особливо в період дозрівання, щоб не спровокувати розтріскування плодів. Найкраще в цей період звести поливи до мінімуму або навіть повністю їх припинити (але поступово!). Перший полив проводиться при посадці рослин в нормі не менше ніж 0,7-1,0 літрів на рослину в лунку, або 30-40 м2/га. Але в посушливі роки перший полив краще всього проводити ще до посадки - вологозарядні. Наступні - не раніше ніж через 5-7 днів, це сприяє зміцненню і розвитку кореневої системи. Далі зрошення проводять в нормі 30-50 м2/га раз 2-3 дні (залежно від погодних умов).

Підживлення

Перші підживлення проводять ще в розсаднику. Разом з поливною водою 1-2 рази в тиждень розсаду підгодовують: по 10-12 гр. NPK на 10 літрів води на 1 м.кв. Для цих цілей підходять як прості (аміачна селітра, монокалійфосфат) так і комплексні (Терафлекс, майстер, кемира-гідро). Можна використовувати будь-які інші добрива, але вони повинні обов'язково бути добре розчинні у воді. Система основного харчування гібрида розробляється на підставу біохімічних аналізів грунту. Для кореневих підгодівель рослин використовують різні добрива: аміачна селітра, карбамід, калійна селітра, сульфат калію, монокалійфосфат, кемира, майстер та інші. Також можна застосовувати і позакореневе підживлення: майстер, фолікери, Терафлекс.

Наприклад, для формування однієї тонни товарного врожаю, на легких супіщаних грунтах Херсонської області, необхідно 4-4,5 кг / га N, 1,5-2,5 кг / га Р2О5, і 6,2-6,7 кг / га К2О. Це означає, що нам потрібно внести в грунт 11,5-13,0 кг аміачної селітри, 3,0-4,5 кг монокалійфосфату і 8,0-9,0 кг сульфату калію.