Технологія вирощування редису | 4 Сезони

 
 
 

Редис

У відкритому грунті редиску вирощують навесні, влітку і восени. Але кращі результати отримують при найбільш ранніх термінах посіву, і при пізніх. Для отримання найбільш ранньої продукції використовують тимчасові плівкові укриття, які дозволяють захистити посіви від тимчасових понижень температури і отримати урожай на 2-3 тижні раніше. Укриття бажано встановлювати за 1-2 тижні до планованого посіву.

Під редис відводять родючі, добре удобрені ділянки. Вносять 250-300 кг аміачної селітри, 200-300 кг суперфосфату, 150-180 кг сульфату калію з розрахунку на 1 га (фосфорні та калійні добрива - з осені, а азотні - навесні).

Посів

Посів редиски проводять в найбільш ранні терміни (з початком польових робіт). Перед посівом проводять культивацію з коткуванням грунту. Насіння висівають на глибину 1,5-2,5 см з відстанями між рядами 10-15 см. Норма висіву становить 2,0-2,5 млн. сем. / Га (20-25 тис./100 м.кв.) або 25 - 35 кг / га (250-350 гр./100 м.кв.). Оптимальна температура проростання насіння становит 18-20 ° С, а мінімальна - 4-5 ° С. Сходи переносять короткочасні весняні заморозки до мінус 2-3 ° С, але низькі температури протягом тривалого періоду затримують формування коренеплодів і сприяють утворенню стрілки. Посіви проривають на відстань в залежності близько 5 см один від одного.

Догляд за рослинами

Розпушування грунту проводять, починаючи від сходів насіння і до збирання рослин. Це дозволяє вирішити також і проблему з бур'янами. При посушливій погоді, особливо в південних районах, а також у теплицях, редис 2-3 рази поливають. Норма поливу - 100-150 м.кв./га (10-15 л/м.кв.). Полив на відкритих площах необхідно проводити в посушливі роки, а при використанні тимчасових укриттів він є обов'язковим.

Найбільш небезпечним шкідником є хрестоцвіті блішки. Він більш небезпечний у теплі сонячні дні. Для відлякування можна застосувати деревну золу, змішану в рівних частинах з тютюновим пилом або вапном. Запилення повторюють 2-3 рази через кожні 4-5 днів, починаючи з моменту появи сходів.

Щодо хвороб, то Сора, Дабел F1 і Корал на відміну від інших сортів відносно стійкі до слизової бактеріозу і помилкової борошнистої роси, які найбільш часто вражають посіви редису, особливо висаджені після інших хрестоцвітих культур. Крім цього Дабел F1 стійкий до сірої гнилі.

Для боротьби з хворобами і шкідниками використовуйте препарати для захисту рослин, зареєстровані в вашому регіоні. Щоб отримати більш детальну консультацію по препаратах або ж щоб купити фунгіциди чи інші засоби звертайтеся до фахівців із засобів захисту рослин.

Збір врожаю

Збирання редиски проводять в міру росту коренеплодів у кілька етапів (в основному в 2-3). За сприятливих умов вирощування збір врожаю можна починати на 18-й (Дабел F1) - 20-й (Сора) день. Редис миють, сортують, зв'язують у пучки і відправляють на ринок.